HİZMETLERİMİZ

Uzmanlar Diş Polikliniği

İmplant Tedavisi

İmplant çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleridir. Eksik dişlerin yerine yapılan, uzun ömürlü ve yaşam boyu kullanılabilecek  bu yapay köklerin üzerine yapılan sabit ya da hareketli protezler hastanın çiğneme  fonksiyonunu ve estetiğini yerine getirir.

Uzmanlar Diş Polikliniği Kahramanmaraş
Uzmanlar Diş Polikliniği Kahramanmaraş

Gülüş Tasarımı

Estetik diş hekimliği denilince akla gelen ilk kavramlardan biri ”gülüş tasarımı”dır. Gülüş tasarımı; çeşitli nedenlerle estetik açıdan görünümü bozulan dişler ve diş etlerinin hastaların yüz şekilleri ve gereksinimleri de göz önünde bulundurularak olabildiğince doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulması işlemidir.

Çene Eklemi Hastalıklarının Tedavisi

Çene ekleminin, boyunda omurgaya ve ağızda dişlere yakın olması nedeniyle, bu bölgelerdeki rahatsızlıklar çene eklemini kolayca etkileyerek şikayetlere neden olabilir. Normal bir kişi çene eklemini; çiğneme, yutma, soluk alıp verme ve konuşma sırasında günde yaklaşık 2 bin defa kullanır. Alt çenenin hareketleri, boyun ve çene kaslarının ortak hareketi ile oluşur.

Uzmanlar Diş Polikliniği Kahramanmaraş
Uzmanlar Diş Polikliniği Kahramanmaraş

Gömülü Diş Tedavisi

Gelişimini sürdürememiş ve diş eti altında, kemik altında kalmış dişler gömülü diş olarak adlandırılır. Küçük azı dişler, köpek dişler ve 20’lik dişler diş eti ya da kemiklerin altında kalabilir, gömülü bir diş olabilirler. Ortodontik tedavi ile müdahale edilebilecek konumda olmayan gömülü dişlerin, çene cerrahları tarafından çekilmesi gerekebilmektedir.

Çenelerde Oluşan Kist Tümör Tedavisi

Çenelerdeki kistler çoğu kez diş kaynaklıdır. Diş kökü etrafında oluşabilen bu kistler tedavi edilmezlerse büyük boyutlara ulaşabilirler. Kök ucunda kisti olan hastalarda dişin çekilmesi tedavi için yeterli değildir. Diş çekilip kist kemik içinde bırakılırsa bu kist büyümeye devam ederek büyük hacimlere ulaşmaktadır. Bunun sonucunda ise çok sayıda dişin de çekiminin gerektiği bir durum ortaya çıkabilir.

Uzmanlar Diş Polikliniği Kahramanmaraş
Uzmanlar Diş Polikliniği Kahramanmaraş

Apse Enfeksiyon Tedavisi

Apse, genellikle bakteriyel enfeksiyonlar nedeniyle oluşan içi irin dolu keselerdir. Vücudun her yerinde gelişebilir ama en çok cilt yüzeyinde ve dişlerde görülür. Diş apseleri çok şiddetli ağrılara ve yanakta şişmeye yol açabilir. Tedavi sürecinde ağrı kesiciler ve hijyen için tuzlu, karbonatlı veya hidrojen peroksitli su ile ağzı çalkalamak yardımcı olabilir. Antibiyotikler yaygın ve şiddetli bir enfeksiyon olmadığı sürece diş apsesi tedavisinde pek tercih edilmez.

Bruksizm (Diş Sıkma ) Tedavisi

Temporomandibular rahatsızlıklar (çene eklemi rahatsızlığı); temporomandibular eklem ve/veya çiğneme kaslarını tutan ağrı ve fonksiyon bozukluğudur. Eklem içi rahatsızlıklar; eklem yüzeyi ve disk arasındaki uyumun bozulmasından meydana gelmektedir.

Uzmanlar Diş Polikliniği Kahramanmaraş
Uzmanlar Diş Polikliniği Kahramanmaraş

Ortodonti (Diş Teli) Tedavisi

Ortodonti, diş ve çevre dokuları kaynaklı ağız ve yüz anomalilerinin düzensizliklerinin teşhisi ve tedavisini içeren diş hekimliği dalıdır. Diş teli tedavisi, ortodonti tarafından yapılır ve dişlerle çenenin üç boyutlu olarak uyum içerisine getirilmesi işlemini içerir. Diş teli tedavisine ortodontik tedavi de denir.

Diğer Tüm Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri

Ağız ve Diş sağlığı hakkındaki diğer tüm hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz muayene imkanlarımız ile tedaviniz ve tedavi süreciniz hakkında ön bilgi alabilirsiniz.

Uzmanlar Diş Polikliniği Kahramanmaraş

Uzmanlar Diş Kliniği